دسته‌بندی نشده

10 نکته طلایی برای خرید صندلی

در زمان خرید صندلی بدون اینکه چه تاثیری می تواند در سلامت و بهره وری کاربر داشته باشدتوجه داشته باشید.

آیا می توان بهترین صندلی موجود در بازار را به سادگی پیدا کرد و خرید؟
آیا تشخیص یک برند خوب صندلی از شرکت های متفرقه به سادگی انجام می شود؟
صندلی ها بخشی از دکوراسیون هر منزل یا دفتر کار هستند و در زمان خرید صندلی بدون اینکه چه تاثیری می تواند در سلامت و بهره وری کاربر داشته باشد، بیشتر سعی بر آن می شود که صندلی در منزل یا محل کار، کاملا شکیل به نظر برسد. شما قبل از خرید صندلی برای خود یا کارمندان تان فقط کافی است که اطمینان حاصل کنید که انتخاب شما، مناسب برای خود یا شخصی که می خواهد از آن استفاده کند می باشد. یک صندلی طبی یا ارگونومیک هزینه بسیار زیادی دارد.

شاید نتوانید این هزینه را پرداخت کنید ولی می توانید با در نظر گرفتن چند نکته مهم، صندلی را خریداری کنید که استفاده از آن صدمه جسمانی نخواهد داشت و کارایی را پایین نمی آورد. استاده در این صفحه در تلاش است که به معرفی چند نکته برای خرید و استفاده از صندلی بپردازد تا بتوانید در زمان خرید صندلی اداری، از بین گزینه های بسیار، بهترین صندلی را خریداری کنید.

 

چرا انتخاب صندلی خوب مهم است ؟

به طور میانگین یک مدیر یا یک کارمند در طول سال بیش از 1900 ساعت بر روی صندلی می نشیند. این می تواند بزرگترین دلیل برای انتخاب یک صندلی خوب باشد چون بخش بزرگی از یک زندگی است. توجه داشته باشید که برخی از افراد زمان بیشتری را نسبت به خوابیدن، بر روی صندلی می نشینند.

خرید یک صندلی خوب می‌تواند برای جلوگیری از خستگی و فشار بیش‌ازحد به کمر و گردن طراحی شود. ستون فقرات دارای یک منحنی است که مدت طولانی بر روی صندلی نشستن بدون حمایت از این منحنی، باعث صدمه دیدن شدید به کمر در طولانی مدت می شود.

اطمینان حاصل کنید که صندلی خریداری شده برای افزایش بهره وری کارکنان باشد، نه فقط وسیله ای که کارکنان روی آن بنشینند.

قابل توجه مدیران محترمی که میخواهند هزینه کمی بابت خرید صندلی اداری پرداخت کنند: مطالعات نشان داده است که کارکنانی که از صندلی راحت تر در محل کار خود استفاده می کنند، کارایی و بهره وری بیشتری نسبت به کارکنانی که از صندلی نامناسب استفاده می کنند دارند.

بهترین صندلی اداری کدام است؟
جواب این سوال برای هر شخص و کاربرد آن متفاوت است. بهترین صندلی اداری بستگی به زمان استفاده، نوع استفاده و قطعاتی که در صندلی استفاده شده است، دارد. باید در نظر بگیرید که چه کسی از صندلی استفاده می کند. صندلی باید برای هر کسی که از آن استفاده می کند راحت و کار آمد باشد.

بهترین صندلی علاوه بر حفظ سلامتی شما، باید از قطعات خوبی هم تشکیل شده باشد تا از طول عمر مناسب و کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. با در نظر گرفتن نکته های زیر برای خرید صندلی، به سادگی می توانید بهترین صندلی اداری را برای خود یا مجموعه خود خریداری کنید.

بهترین صندلی برای نشستن طولانی
شاید جالب باشد که بدانید که بیش از 25 نوع صندلی اداری برای استفاده های مختلف وجود دارد. برخی از طراحان و سازندگان از قبل به این نکته توجه کرده اند که هر صندلی برای استفاده در چه مکان و چه مدت زمانی است.

پس بهتر است در قدم اول برای خرید صندلی به دنبال گزینه ای باشید که متناسب با استفاده شما ساخته شده است. در ادامه این صفحه از استاده به معرفی سایر ویژگی‌ها خواهیم پرداخت:

تنظیمات صندلی
از آنجا که انواع تنظیمات صندلی بسته به نوع مکانیزم آن است، پس با این وجود می توان گفت که مکانیزم صندلی یکی از مهمترین قطعات صندلی اداری است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در زمان خرید صندلی توجه زیادی به مکانیزم آن داشته باشید.

مکانیزم صندلی اداری می تواند امکان تنظیم بیش از 25 نوع را به شما بدهد. ساده ترین تنظیمات می توان به تنظیم ارتفاع یا تنظیم پشتی صندلی اشاره کرد.

ولی حداقل تنظیماتی که باید صندلی شما داشته باشد و شما باید حتما به آن ها توجه کنید موارد زیر است: در مقاله مکانیزم صندلی اداری با انواع مکانیزم، تنظیمات مکانیزم و با بهترین نوع های مکانیزم آشنا خواهید شد.

فوم سرد یا فوم گرم در صندلی؟
از فوم برای پشتی و نشیمنگاه صندلی استفاده می شود. معمولا در تمامی صندلی ها از فوم سرد به دلیل مقاومت بسیار بالا و شکل گیری سریعتر نسبت به فوم گرم استفاده می شود.

ولی در نظر داشته باشید که فوم سرد هم درجه بندی مختلف برای کیفیت دارد. اگر فوم کیفیت پایین داشته باشد در مدت زمان کوتاهی پودر یا خورد می شود. این یکی از عمده مشکلات صندلی های متفرقه یا صندلی ارزان است.

نشیمنگاه مناسب در صندلی
برای کسانی که زمان زیادی روی صندلی می نشینند صندلی هایی که نشیمنگاه گرد دارند مناسب نیست. یک نشیمنگاه مناسب باید بین 2 تا 5 سانت بزرگتر از باسن شما باشد.همانطور که در بالا به آن اشاره شد، اطمینان حاصل کنید که نشیمنگاه از فوم کیفیت بالا ساخته شده است.

در غیر این صورت فوم کیفیت خود را در زمان کمی از دست می دهد و باعث می شود که پس از زمان کوتاهی از نشستن بر روی صندلی احساس راحتی نکنید.

ابعاد صندلی
زمانی که در مورد ابعاد صندلی صحبت می کنیم 2 نکته بسیار مهم باید در نظر گرفته شود:

ابعاد صندلی که می خواهیم بخریم.
شخصی که می خواهد از صندلی استفاده کند. در نظر داشته باشید که هیچ استاندارد وجود ندارد که بگوید به صورت ثابت چه ابعادی برای صندلی مناسب است. اما بیشتر صندلی های مناسب که تولید می شوند به ابعاد زیر هستند.
ارتفاع: 92 تا 105 سانتیمتر عرض: 45 تا 58 سانتیمتر عمق: 46 تا 55 سانتیمتر

با توجه به توضیحات بالا، ابعاد صندلی را برای شخص یا اشخاصی که میخواهند از آن استفاده کنند انتخاب کنید.

چه برندی از صندلی را خریداری کنیم؟
چند سالی است که برند های بسیاری در زمینه تولید صندلی اداری وارد بازار شده اسند. استاده در تلاش است که با کمک شما عزیزان به بررسی صادقانه و کاملا منطقی انواع برندهای تولید صندلی در ایران بپردازد.

در صفحه برند های صندلی ، می توانید بررسی تمامی برندهای صندلی در استاده را مطالعه بفرمایید.

نتیجه گیری برای خرید صندلی اداری
صندلی ارزان نخرید.
اگر امکان خرید صندلی گران قیمت را دارید، از صندلی های ارگونومیک استفاده کنید.
در زمان خرید صندلی توجه کنید که حداقل، صندلی شما قابلیت تنظیم ارتفاع و عقب جلو شدن پشتی صندلی را داشته باشد.
از فوم سرد در صندلی به کار رفته باشد.
روکش پارچه یا چرم فرقی نمی کند. اگر کیفیت مناسبی نداشته باشند یا غیر قابل شستشو می شوند یا عرق می کند. اگر هم کیفیت خوبی داشته باشند نه ترک می خورند و نه عرق می کنند و نه پوسته پوسته می شود.
بهترین صندلی، صندلی است که شما در ساعات طولانی به راحتی روی آن بنشینید. امکان دارد همان صندلی برای شخص دیگری 1 دقیقه هم قابل تحمل نباشد.
– به قطعات به کار رفته در صندلی مانند مکانیزم، جک و فوم توجه داشته باشید. اگر کیفیت پایینی داشته باشند، شما پولتان را در این مورد هدر داده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *